2021 hooaja algus

Mesilas on selleks aastaks tehtud esimene perede laiendamine ja ühtlasti kevadine suurem kontroll.
Saan seega teha kokkuvõtteid. Välja on langenud 50 perest ca 5 mesilaspere. Eelmise aasta märkmete järgi olid need pered ka suures osas talvituma minemisel kas juba väiksemad või oli sööda vastu võtmisel sügisel probleeme.

Seega jälle vana tõde :) > Ei oleks siin "talvisel kuulamisel" abi olnud, sest lihtsalt nii juba on, et tugevamad ja pered kes enda eest hoolitsevad vastu talve jäävad ka suurema tõonäosusega ellu. See, et mõnel hukkunud perel olid raamidel näha "plekid", ei näita ilmtingimata kohe nosematoosi vaid mesilaspere rahutust talvitumise ajal.
Ühendamisi tegin ka ühe. Ühe nõrgema pere panin tugevamale perele peale. PS.Kahte nõrka pole mõtet ühendada ja selgelt haigustunnustega pere pole mõtet ka ühendada suurema perega (Suurem pere lihtsalt hukkub, kuna nakatub haige perega).

Kevad on olnud sellel aastal külm. Varakevadel oli küll lühike soojalaine, mis äratas küll pered, kuid peale seda tuli jälle külmalaine peale. Siit tuleb "vana tarkus", et pigem varakevadel oota veidi laiendamisega ja hiljem igaks juhuks laienda juba ette ära. PS. Tavapäraselt laiendatakse korpustarude osas üles, kuid kui ilmad on "kahtlased" tulemas, siis laiendada võiks ka alla. Ettevaatusabinõu on see, et sellega hoitakse ära haudmeala jahtumisi. 
Sööda poole pealt on talvest seda järgi jäänud ja  lisasöötmist pole jälle vaja läinud.
GOSPA katusel üks pere talvitus kenasti, teine kahjuks hukkus. Jätkuvalt on olnud talvel seal probleemiks ka linnud, kes segavad talvitumist.
Eelmine
2020 aasta mesilas

11 vastust

Email again:
WzEHuIctxJRGkFf 20. mai 2021
MyxAjaWhfrQZTpI
doDmCsyRFOKaGgp 20. mai 2021
jrRiOdblISUE
bsUkPOZVgM 30. mai 2021
gJFbORsAruUjq
ziaLGUnpyXmSjsdK 30. mai 2021
ZUagwhMd
vxEbeRCMPZjyoAh 7. juuni 2021
DvoOIjLVmlTJHA
KwPVAcaGRuE 7. juuni 2021
izcAZQnjvatSdL
UTIjsJWtYrnDkK 13. juuni 2021
sEUCQFDpnTJ
FgCZXHjvVRWP 13. juuni 2021
HahCUmPzj
iJMGtzmhDcTW 12. september 2021
vkJDCuecPQmdOaBZ
sozPxMamGSB 12. september 2021
rvmeGDHU
AbgaUOIEzYLRkNGK 19. september 2021
jclaWZIqQb