Raamide pesu peale vahasulatust - BLOG

Kui raamid on vahasulatajast läbi käinud, võivad endas kanda võimalikku nakkust.

Raamid tuleb seepärast ära desinfitseerida. Võimalusi selleks on mitmeid. Mina kasutan selleks võimalust, kus keedan raame seebikivi lahuses. Desinfitseerimiseks piisab küll  2% seebikivi lahusest, kuid soovist raamid ikka kenasti puhtaks saada, peaks lahus olema ikka kangem. Teen 6-8% kangusega lahuse. 

Kõige aeganõudvam töö on siin eelnevalt raamide kimpudesse sidumine ja suurema lahtise sodi eemaldamine. Teen seda kohe peale sulatusahjust välja võtmist. Pundi suurus oleneb sellest, kui palju raame kasutatavasse konkreetsesse anumasse/tünni sisse mahub. Minul on pundis 18 raami. Seebikivi lahus tuleb keema ajada (OLULINE FAKT !)  ja siis alles siis raamid sisse panna. Raamidele lisan tinaraskuse, et need vee-pinnale ei tõuseks ja ujuma ei hakkaks. Esimene punt on sees  ca 2-3 minutit ja edaspidi niikaua, kui jõuan survepesuriga eest pesta. Vahepeal lisan vajadusel vett ja  seebikivi. Ohutuse mõttes kasutan pakse kummikindaid ja prille. Veekindlad riided selga:)

Eelmistel aastatel kasutasin gaasipõletit, siis sellel aastal tegime valmis uue ahju. Gaasipõleti effektiivsus on väga madal ja kuna vesi oleks ikkagi vaja keema ajada on see "teatud ilmaoludes" üsnagi võimatu ülessaanne.  Ahju on võimalik kasutada nii suitsuahjuna, kui siis ka raamise pesuks.

Eelmine
Mönus Mesi Raepoes - FOTO
Järgmine
Kevadine põhjade vahetus - BLOG

Vastused puuduvad

Email again: