Sügisene 2018 söötmine - BLOG

Sügisese lisasöödana kasutasin siis jälle :) suhkrulahust. Vahekord 3 osa suhkut:2 osa vett. Ehk siis 1 tonni lahuse jaoks 840 kg suhrut ja 540 l vett. Tonni lahuse juures lisan 3 liitri äädikat.
Selle aasta uuenduseks oli see, et pumpasin kodusest segamisnõust lahuse otse autos olevasse konteinerisse. Mesilas kasutasin omakorda jämedat kraaniga jäika voolikut. Esialgu lootsin ka kõrguste vahele, et otse konteinerist saaks lasta juba ka söödanõusse, kuid see oli peale katsetamist  liigne "aja ja närvikulu" (st. vooliku pakkumine, pikkus, autoga tuleb vahepeal liikuda jms.)
Kogu eelnev tuleb ikka ja jälle sellest, et kui aega on vähe ja siis kui on aeg mesilasse minna, tuleb teha väikese ajaga maksimum. Moraal selles, et tööl käiva mesiniku travikud peavad teinekord olema vaata et tõhusamadki, kui elukutselise.
Sööta panin siis sellel aastal peale 10+10+5 . Tean, et soovitav on alustada siiski väiksemate kogustega (n. 5 liitrit), kuid jälle seadis piiratud aeg omad piirid. Hea oli see, et alustasin seekord mee võtmisega ja ühtlasi ka söötmisega varem, kuna sügisesel varasel söötmisel on suur eeldus järgmise aasta tugevaks mesilaspereks. Alutatakse ju uut mesindusaastat just sügisese söötmisega. (Mesilasemal ei teki seega munemispausi ning peresse tuleb juurde talvituma noori mesilasi). 
Varroalesta tõrjeks kasutasin Apiguard geeli. Vahetasin geeli pakke kahe nädala tagant. Plussiks on siin väidetavalt hea tulemus ja mugavus, miinuseks (võrreldes tilgutamisega näiteks) jälle ravimi kogumaksumus.

PS ! Tegin ka katsetusi, kus ise tegin valmis sipelhappega aeglaseks aurumiseks sobivad  lapid.  Sain küll valmis ja said ka need omakorda tarru aga minu HOIATUS !! on see, et tegemist on selgelt TERVISELE VÄGA OHTLIKU tegevusega ja kui puudub kaitsevarutus ja teadmine kuidas teha siis ÄRGE PAREM ISE TEHKE !!!s.o. meeldetuletud ka mulle endale.
Eelmine
Puhuriga mesilas - BLOG
Järgmine
Mesilasema Taanist - FOTO

Vastused puuduvad

Email again: