Tarude kontroll ja põhjade puhastamine

Ootasin seda vaba nädalavehetust ja hooaja uut alguse võimalust veebruari lõpust alates.
Teadaolevalt jäi sellel aastal talv seekord hoopis vahele ning sügisest sai sujuvalt  kevad. Terve sügis ja talv on erakordaselt palju sadanud. Seetõttu ei saanud ma enam paljudele gruppidele sügisel autoga lähedale, et söödanõud ära viia.  ( Tegin küll süsgisese ravi) Reaalne oht "sügavalt ja kaugelt sisse jääda" oli seega reaalne. Tegime siis valmis sellise järelveetava käru, kuhu saab peale panna grupi jaoks vajalikud tarvikud (põjad, laed jms.) ning  langetise kogumiseks kast. Langetist ma tarude ümbrusesse erinevatel põhjustel ei jäta.

Auto jätsin seega osade gruppide puhul hoopis suure tee äärde. Panin kärule peale uued, puhastatud põhjad ja laed ning vedasin käru enda järel grupi juurde. Hiljem mustad põhjad ning laed puhastasin ja põletasin pinnad järgmise grupi jaoks tagasi tulles suure tee ääres ära.

Kokku võttis see küll omajagu aega rohkem, kuid kinni jäävale autole "traktori otsimine ja lükkamine" oleks võtnud palju kauem. Käru saan kasutada ka esimeste korpuste pealevedamisel kevadel, kui maapind on veel auto jaoks liiga märg. (See kogemus on mul juba eelmistest aastatest). 

Hea uudis on see, et kõik pered olid alles ja elus. Samuti oli peredes alles piisavalt sööta.  Pehme ja ühtlane talv oli seega mesilaste jaoks hea. Vara on veel teha talvitumise kokkuvõtteid, kuna kevad on ju veel ees. Mesilased tulevad soojemate ilmadega juba ka välja. Järsud temperatuuri kõikumised ei meeldi ka mesilastele. Selleks puhuks panin lagedele peale ka lisasoojustuse, mille võtan ära kolmanda korpuse lisamisel. Perede piiramist teha sellel aastal veel ei ole teinud, kuna pered paistavad olevat igati terved ( Puuduvad ka nosematoosi märgid).
Kena algus aastale :)
Eelmine
Tihane mesilas
Järgmine
Torm mesilas

2 vastust

Email again:
EpUMaLofkRgYS 9. oktoober 2020
PVeDwdJuqaAnbQY
NjzshIoSJmtMxlQ 9. oktoober 2020
gAGNUFQBerkvyxOp